ВІДДІЛ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

Відділ народних інструментів є одним із найстаріших в училищі. Вже перше рекламне оголошення на сторінках газети «Кіровоградська правда» наприкінці вересня 1959 року запрошувало абітурієнтів вступати навчатися до класів баяна, домри та балалайки.

Викладацький колектив народного відділу складався поступово й цілеспрямовано на перспективу. У витоків історії відділу стояли Л. С. Мороз і Ю. Г. Безрук, А. О. Жабокрицький і М. Є. Дорошенко, М. Г. Польовий і М. П. Паюхін. Після закінчення консерваторій повернулися до рідного училища його перші вихованці-баяністи В. П. Золотих, А. А. Берсан, Н. А. Левченко, В. І. Бровченко, О. М. Чумаченко, які довгі роки активно працюють на ниві виховання молодого покоління. У 80-ті роки розширилися інструментарні межі відділу: один за одним відкрилися класи бандури (Н. В. Ліперт), акордеону (Л. І. Голіусова, Т. Р. Солоха), гітари (І. О. Голишев), відновився клас балалайки (Т. В. Чудіновських). Молоді творчі сили відділу представляють викладачі нової генерації – домристка В. М. Онолова та бандуристка І. А. Смутко. 

Студентський ансамбль народних інструментів  під керівництвом М.Паюхіна. 1970-ті р.р.
                                                          Студентський ансамбль народних інструментів під керівництвом М. Паюхіна. 1970-ті р.р. 

Від заснування училища починає свою історію оркестр народних інструментів відділу. Міцну базу роботи колективу заклали перші диригенти оркестру – Ю. Г. Безрук, М. Г. Польовий та незмінний протягом більш ніж 30 років керівник М. П. Паюхін. На сучасному етапі з оркестром активно працює завідуючий відділом Ю. П. Голіусов. Довгі роки оркестр зберігає концертну форму, в ньому приймають участь як студенти, викладачі, так і колишні випускники. На сьогоднішній день творчий колектив оркестру може впевнено конкурувати з філармонійними колективами. Оркестр є чудовим популяризатором музики для народних інструментів, виконавцем таких серйозних творів, як «Фантазія на теми Рябініна» Аренського, «Концертна фантазія» для бандури Мяскова. Колектив став першим інтерпретатором спеціально написаних для нього творів: «Концертино» для баяна і «Фантазії на дві українські пісні» для фортепіано К. Шутенка, трьох концертів для баяну В. Бровченка.

Упродовж свого існування народний відділ відстоював високий професіоналізм і майстерність у музичному мистецтві. Саме тому майже кожний випуск студентів є «врожайним» на вступників до вищих музичних закладів. Із стін відділу вийшли концертуючі баяністи-віртуози М. Бровченко – лауреат Міжнародного конкурсу «Гран-Прі» у Франції, артист оркестру Бременського театру; О. Стьопін – соліст Донського козачого ансамблю; А. Сєрков – лауреат ІІІ Міжнародного конкурсу «Кубок Кривбасу»; заслужений артист України В. Ватаманюк; заслужені працівники культури М. Кваша, І. Демиденко, В. Гаврилюк, Г. Бродський. На педагогічній ниві активно займаються вихованням заслужений артист Росії Ю. Ткаченко –викладач Московської музично-педагогічної академії ім. Гнєсіних; кандидати педагогічних наук М. Овчаренко, А. Рубан, Л. Бабенко, В. Кривозуб. Стежку композитора, аранжувальника і продюсера вибрали С. Усатенко, І. Балан та відповідальний секретар Одеської організації Спілки композиторів України О. Польовий.

З 1996 року на базі відділу народних інструментів щорічно проводиться мистецький форум молодих – Всеукраїнський конкурс «Провесінь».

 

МУСІЄНКО Юрій Анатолійович – завідувач відділу народних інструментів

  

ГОЛИШЕВ Ігор Олегович

ДОРОШЕНКО (ГОРБАЧ) Маріанна Євгеніївна

ЖАБОКРИЦЬКИЙ Анатолій Олексійович

ЛЕВЧЕНКО Надія Анатоліївна

ОНОЛОВА Вікторія Миколаївна

СМУТКО Інна Андріївна

СОЛОХА Тетяна Радомирівна

ЧУДІНОВСЬКИХ Тетяна Василівна

Відділ народних інструментів Кіровоградського музичного училища
  

  ЗАВІДУВАЧІ ВІДДІЛУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

МИНУЛИХ РОКІВ

ПАЮХІН Микола Павлович

ГОЛІУСОВ Юрій Петрович

 

ВИКЛАДАЧІ МИНУЛИХ РОКІВ

БЕЗРУК Юрій Григорович

БЕРСАН Анатолій Аврамович

БРОВЧЕНКО Віктор Іванович

ВЛАСОВ В.С. 

ЖЕРНОВИЙ А.І.

КОЛЬЦОВ В.М.

КОМПАНІЄЦЬ Юрій Іванович

КУЛІКОВ В.А.

ЛІПЕРТ Ніна Володимирівна

МАНУЙЛЕНКО В.А.

МОРОЗ Леонід Савелійович

ПОЛЯНИЧКО В.А.

ПОПОВ Борис Петрович

РОМАНЕНКО Людмила Григорівна

СТЬОПІН Олег Никифорович

ЧУМАЧЕНКО Олександр Миколайович

ШАНДИГА Тетяна С.

ШТУКА Юрій Валерійович

ЗОЛОТИХ Володимир Павлович

span lang=nbsp;p class=
RocketTheme Joomla Templates