Свято хорової музики "Молитва вустами дітей" започатковано 2016 року за ініціативи викладачів циклової комісії хорового диригування Кропивницького музичного фахового коледжу, Кіровоградського відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки за підтримки департаменту культури та туризму Кіровоградської облдержадміністрації, храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, хорової асоціації міста Кропивницького та області. Захід проходить за духовним сприянням праправнука геніального українського композитора, почесного гостя свята Миколи Віталійовича Лисенка.
Щорічно у Святі, головною метою якого є об’єднання суспільства через хоровий спів та популяризацію надбань українського й світового хорового мистецтва, беруть участь понад 500 хористів з Кропивницького та Кіровоградської області.
Його учасникам – хорам, диригентам та солістам – надається можливість представлення своїх колективів через виконання творів з власного репертуару та кооперацію з іншими колективами задля презентації опусів українських композиторів.
Одним із таких творів, який займає важливе місце у Святі, є реконструйований за рукописом духовний гімн Миколи Лисенка на вірші Олександра Кониського "Боже великий єдиний". Цей опус у авторській версії для дитячого хору щорічно виконується зведеним хором учасників Свята на його відкритті в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці та закритті у концертній залі Кропивницького музичного фахового коледжу.
Другим твором у колективному виконанні є хорова пісня кропивницької композиторки Марини Долгіх на вірші Антоніни Царук "Музика лунає". Презентований 2018 року зведеним хором учасників Свята в супроводі камерного оркестру музичного коледжу під керівництвом Алли Татарової, він сьогодні вважається концертним гімном "Молитви вустами дітей".
Крім цих творів, під час Свята його учасники також виконували хорову пісню Івана Карабиця "Де вітер землю голубить", яка стала візитівкою "Молитви вустами дітей – 2017".
Як зазначає координатор проекту заслужений працівник культури України Алла Татарова, задля урізноманітнення програми Свята, оргкомітет вдається до зміни тематики, плану та музичного наповнення заходів. У різні роки захід присвячувався темам любові до батьківщини ("Бажаю тобі, Україно…", 2016; "Моя Україно", 2017), духовного та емоційного значення хорового співу ("Не сумуй, посміхнись і співай", 2018), об’єднання людства через музику ("З піснею навколо світу за 80 хвилин", 2019).
За роки існування у програмі Свята закріпилися певні формати заходів, які визначають його імідж. Крім колективного виконання творів, сюди відносяться масові акції, концертні виступи, паради хорів та творчі локації. Так, у рамках Свята відбулись колективні флешбоми "Бажаю тобі, Україно" (2016), "Моя Україна" (2017), "Моя родина – Україна!" (2019), присвячені підтримці захисників України та пропаганді миру й злагоди. А під час флешмобу "Репетиція хору" (2017) учасники розучували твір Річарда Роджерса "Звуки музики" у перекладі українською. Невід’ємним компонентом "Молитви…" виступають творчі локації "Етнотолока – весняні забави та ігри від фольклорного колективу коледжу" (2016), "Містечко майстрів", "Дерево побажань", "Екомістечко “Моя Україна”", "Культура артиста", "Як стати музикантом" та "Селфі-містечко" (усі – 2017). Участь дітей у них дозволила поповнити знання про українську культуру та культури інших країни світу. Не менше значення мають різноманітні акції та квест-ігри, спрямовані на встановлення комунікації між учасниками та їх культурне виховання.
Додамо, що постійним учасником свята є духовий оркестр Кропивницького музичного фахового коледжу, який не лише супроводжує парад хорів але й презентує власні концертні програми на відкритому повітрі.
Останнє Свято-2021 традиційно включало різні за форматом заходи:
- концертну програму "Співаймо разом", що передбачала виконання першої частини Хорового концерту №4 Дмитра Бортнянського "Воскликніте Господеві!" зведеним хором учасників;
- презентацію вокальних та хорових творів композиторки Марини Долгіх;
- майстер-класи від провідних хормейстерів та вокалістів регіону;
- творчу локація "Музичне містечко" за участю духового оркестру музичного коледжу під керівництвом Володимира Чернишенка;
- локацію "Співуча родина" з дитячими піснями, музичними іграми та забавлянками для маленьких кропивничан віком від 4 до 5 років та їх батьків;
Родзинкою "Молитви...-2021" був інноваційний проєкт Хорової школи "Співаймо разом: від ідеї до втілення", у якому кращі виконавці хорових колективів міста та області стануть учасниками зведеного хору, а керівники хорових колективів матимуть змогу долучитись до проєкту у ролі менторів-наставників. Підсумком заходу став запис відеокліпу концертного виступу учасників Хорової школи з піснею Марини Долгіх на вірші Галини Берізки "Моя Вкраїна".