Історія створення окремої предметно-циклової комісії з предмету фортепіано бере свій початок з 1959 року. За програмою комплексного виховання фахівця предмет «фортепіано» існував з першого року започаткування Кіровоградського музичного училища. Над опануванням фортепіано студентами інших спеціальностей працювало багато викладачів відділу. Зокрема, у джерел стояли такі викладачі як В. Гульбе, З. Могильова, А. Клименко, Л. Глущенко, Є. Бадова. У подальшому на відділі працювали О. Тітова, І. Джатієва, А. Максімова, С. Кішлян, Ю. Портной, Л. Медведенко, Л. Чхаїдзе, Л. Зинов’єва, М. Любович та ін.
З 1968 року відділ очолює старший викладач, концертмейстер вищої категорії Людмила Носуленко. В предметно-цикловій комісії працюють досвідчені педагоги, які навчають студентів гри на фортепіано з великою любов’ю та індивідуальним підходом до кожного. Творчий пошук, вдосконалення педагогічної майстерності викладачів сприяють професійному зростанню та добрим результатам з предмету. Найкращі студенти приймають участь у конкурсах фортепіанної підготовки.
Значна кількість студентів у подальшому продовжує навчання у вищих навчальних закладах.
Більшість викладачів, які мають вищу категорії – випускники Кіровоградського музичного училища. Особливістю є те, що майже всі викладачі поєднують педагогічну та концертмейстерську діяльність, яка охоплює студентів духового, струнного, народного відділів, відділів хорового диригування та співу.
Концертмейстери відділу разом зі студентами приймають участь в багатьох регіональних та всеукраїнських конкурсах. За високий професійний рівень виконавства С. Концедалова, В. Шорстка, Л. Носуленко, Л. Єфімович, О. Матненко, О. Чванова нагороджені дипломами «Кращий концертмейстер».