Пам’яті маестро Хілобокова

Пам’яті маестро Хілобокова 

Швидко промайнули насичені яскравими емоціями та незабутніми враженнями дні ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П.Хілобокова.

Відкриття фестивалю-конкурсу традиційно було віддане до рук невтомних і талановитих музикантів – керівників симфонічного та камерного оркестрів музичного училища, заслужених діячів мистецтв України Лариси Голіусової та Наталії Хілобокової. Прем’єрне виконання «Рапсодії в стилі блюз» Дж.Гершвіна для фортепіано з симфонічним оркестром (солістка – Мар’яна Максименко) стало ефектною увертюрою до всього музичного свята. Програма камерного оркестру, як завжди, вразила слухачів своєю багатогранністю: від стриманої поліфонії  Д.Фрескобальді до ліричної експресії П.Чайковського, від легкого жарту в мініатюри «Курка» Ж.Ф.Рамо до  гострого гумору «StanIsFunk» Ф.Колоччі -  п’єси, присвяченої сучасному флейтистові Станіславу Зубицькому (соло на флейті виконав випускник КМУ Роман Ієвський).

Учасники фестивалю-конкурсу мали змогу відвідати майстер-клас голови журі конкурсу, професора Львівської Національної музичної академії ім.М.В.Лисенка Ю.А.Соколовського, який поділився цінним педагогічним досвідом, теоретичними знаннями та практичними порадами щодо виконання скрипкових творів найскладнішого з композиторів – Й.С. Баха.

Презентація книги кандидата мистецтвознавства викладача-методиста Кіровоградського музичного училища М.Долгіх "Юрій Хілобоков: сюїта для скрипки з оркестром" дозволила поринути в світ недавнього минулого – спогади колег, друзів  та учнів видатного музиканта, педагога, засновника скрипкового мистецтва нашого краю і наживо уявити собі образ непересічної людини й талановитого митця.

Книга стала чудовим подарунком для усіх лауреатів конкурсу і, безперечно, виповнить свою виховну та просвітницьку роль для молодого покоління музикантів.

         Надовго залишив відчуття свята та радості концерт випускників Кіровоградського музичного училища, нині – студентів Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка. Молоді музиканти, які й раніше своєю грою захоплювали місцевих слухачів, і цього разу  довели, що музика є їх покликанням, а успішний вступ до вишу для жодного з них не був випадковим і подальше навчання обов’язково приведе їх до висот виконавської майстерності.

         ІІ Всеукраїнський конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах об’єднав більше 90 юних солістів та артистів ансамблів з 9 областей України.

         Приємно відзначити, що серед лауреатів в старших вікових категоріях значаться студенти нашого училища Моісеєнко Вікторія, Башева Єлизавета, Бугаєнко Юлія, Єфіменко Альона, Полячок Марія та Ярова Катерина.

Заключним акордом цьогорічного фестивалю-конкурсу став концерт заслуженого артиста України, лауреата міжнародних конкурсів, викладача кафедри скрипки Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка, кандидата мистецтвознавства Назарія Пилатюка. Його виступ в дуеті з піаністом Петром Довганем (доцент ЛНМА ім.М.В.Лисенка) зарядив гостей та учасників фестивалю надзвичайною енергетикою. Темпераментна та артистична манера гри, різноманітна програма, блискуча техніка та темброва барвистість полонили слухачів. У свою чергу виконавців так вразили краса нашої концертної зали, якість інструментів, тепла та щира  атмосфера, що вони виявили бажання незабаром повернутися до нас з новою програмою.

         Отже, перегорнуто ще одну сторінку фестивалю-конкурсу імені Юрія Хілобокова. Ще один музичний тиждень перетворився на історію –  історію,  що має попереду багато цікавих подій. Чекаємо!

_____________________________

З детальними результатами конкурсу можна ознайомитись за наступним посиланням. РЕЗУЛЬТАТИ

Альбом зі світлинами з фестивалю-конкурсу знаходиться в розділі галерея за наступним посиланням. ФОТО

Переглядів 708

RocketTheme Joomla Templates