ВІДДІЛ ОРКЕСТРОВИХ СТРУННИХ ІНСТРУМЕНТІВ

  Історія струнного відділу розпочиналась разом із історією музичного училища. У першому викладацькому складі працювали педагоги міських ДМШ – А. Корсунський, Г. Шаховцев, Г. Сметанюк, артист оркестру драмтеатра Г. Кузьменко.

Найважливіші сторінки біографії відділу тісно пов’язані з іменем Юрія Павловича Хілобокова – ініціатора відкриття КМУ, його першого завуча та провідного викладача. Саме ним створено в училищі студентський симфонічний оркестр, яким талановитий музикант керував до кінця свого життя. До репертуару оркестра входили як твори світової класики, так і музика сучасних композиторів. Колектив постійно виступав із концертами у місті та області та був дійовим засобом популяризації класичного мистецтва.

В 60-ті роки до Кіровограда приїхали дипломовані спеціалісти – родини Лірників та Духовних: кадрове питання було вирішено. Разом з Ю. Хілобоковим вони створили на відділі атмосферу творчості, постійних пошуків. Концертна діяльність сімейного квартету Лірників – Духовних підготував грунт для появи у місті камерного оркестру.

Перший виступ «Концертіно» відбувся в 1972 році. П’ятнадцять років оркестром керував Ю. Хілобоков, а з 1987 року за диригентський пульт став Н. Кочко. У творчій біографії колективу – понад 2000 концертів по країні, участь в звітних програмах у Києві та гастролі у Німеччині в 1993 році. Весь час у складі оркестру грали викладачи КМУ та їх студенти.

За перші десять років існування струнний відділ КМУ став одним із найкращих в Україні. Його випускники працюють у школах міста та області, а найбільш талановиті навчаються у вузах. М. Корсунський, Н. Хілобокова, Г. Єрьоменко, О. Ткаченко, Є. Беленко після закінчення консерваторій поповнили педагогічний колектив рідного училища. Саме їм належало зберегти і продовжити закладені традиції. Кожен із них блискуче реалізував себе як на педагогічній, так і на виконавській ниві.

Завжди показовим для струнників було тяжіння до колективного музикування. В різні періоди історії відділу виникали яскраві творчі співдружності: у 80-ті – ансамбль камерної музики «Бароко», у 90-ті – «Єлисаветградська музична колегія», які набули статусу муніципальних.

Завдяки творчій енергії Г. Єрьоменка, який замінив за диригентським пультом симфонічного оркестру Ю. Хілобокова, було утворено студентський камерний оркестр, що у повному складі, під назвою «Єлисавет», було запрошено працювати до Кіровоградської обласної філармонії.

Останні двадцять років стали для струнного відділу часом випробувань. Пішли з життя Ю. Хілобоков, Н. Кочко, О. Косульникова (концертмейстер), третина викладацького складу виїхала з Кіровограда. Більшість з них – М. Корсунський, О. Духовний, Є. Беленко, І. Черевко, Е. Ворновицька, І. Пундик, С. Царенко – використовує свій талант за кордоном. А. Лірник працює в Одесі, Ю. Соколовський – у Львові, Г. Єрьоменко – у Києві. По всій земній кулі можна зустріти й наших колишніх студентів.

Сьогодні на струнному відділі працюють шість викладачів (Н. Карабан – завідуюча відділом, Н. Хілобокова, О. Романченко, М. Іванченко, М. Карабан і В. Терновець). Колись багаточисельний колектив перетворився на найскромнішій. Але залишилось головне – творча атмосфера та ентузіазм, які дозволяють перемагати труднощі і досягати високих результатів.

Нове життя творчих колективів відділу розпочалося сім роки тому, коли симфонічний оркестр очолила директор училища Л. Голіусова, а за ініціативою Н. Хілобокової відродився студентський камерний оркестр. Концертні виступи цих колективів у місті та області завжди є значними культурними подіями завдяки складним і цікавим програмам та їх якісному виконанню.

 

КАРАБАН Наталія Миколаївна 
завідувач відділу оркестрових струнних інструментів
 
</span><span style="font-size: 12pt"><span lang="UK">Карабан Наталія Миколаївна - завідувач відділу оркестрових струнних інструментів</span></span><span lang="UK"><span style="font-size: 12pt"></span></span><span style="font-size: 12pt; font-family: 'Times New Roman', 'Times New Roman'" lang="UK">

 

 

ІВАНЧЕНКО (МАКСЯШКІНА) Марина Миколаївна

 

РОМАНЧЕНКО Олександр Анатолійович

 

ТЕРНОВЕЦЬ Валерій Всеволодович

 

ТЕРЕЩЕНКО Ксенія Олександрівна 

 

ТЮТЮННИК Марія Григорівна

 

ХІЛОБОКОВА Наталія Юріївна


 

     

ЗАВІДУВАЧІ ВІДДІЛУ

ОРКЕСТРОВИХ СТРУННИХ ІНСТРУМЕНТІВ

МИНУЛИХ РОКІВ

 

     ДУХОВНИЙ Олександр Юхимович

 

     КОРСУНСЬКИЙ Михайло Абрамович

 

     ЧЕРЕВКО Ігор Васильович

 

 

ВИКЛАДАЧІ МИНУЛИХ РОКІВ

 

     БЕЛЕНКО Євгеній Борисович

 

     ВОРНОВИЦЬКА Елла Леонідівна

 

     ДУХОВНА Лариса Абрамівна

 

     ЄРЬОМЕНКО Геннадій Васильович

 

     КАРАБАН Михайло Всеволодович 

 

     КОРСУНСЬКИЙ Абрам Мойсейович

 

     КОЧКО Наум Мойсейович

 

     КУЗЬМЕНКО Г.Ф.

 

     ЛІРНИК Анатолій Георгійович

 

     ПУНДИК Ірина

 

     САНДОМИРСЬКИЙ Г.Д

 

     СМЕТАНЮК Георгій Іванович

 

     СОКОЛОВСЬКИЙ Юрій Анатолійович

 

     ХІЛОБОКОВ Юрій Павлович

 

     ЦАРЕНКО Сергій

 

     ШАХОВЦЕВ Г.Д.

 

     ЯБЛОНСЬКА В.Г.

 

RocketTheme Joomla Templates