циклова комісія
ОРКЕСТРОВИХ СТРУННИХ ІНСТРУМЕНТІВ
images/sliders/piano(16.9).jpg
Зміст

Історія циклової комісії оркестрових струнних інструментів

Історія струнного відділу розпочиналась разом з історією музичного училища. У першому викладацькому складі працювали педагоги міських ДМШ – А. Корсунський, Г. Шаховцев, Г. Сметанюк, артист оркестру драмтеатра Г. Кузьменко.

Найважливіші сторінки біографії відділу тісно пов’язані з іменем Юрія Павловича Хілобокова – ініціатора відкриття КМУ, його першого завуча та провідного викладача. Саме ним створено в училищі студентський симфонічний оркестр, яким талановитий музикант керував до кінця свого життя. До репертуару оркестра входили як твори світової класики, так і музика сучасних композиторів. Колектив постійно виступав із концертами у місті та області та був дійовим засобом популяризації класичного мистецтва.

В 60-ті роки до Кіровограда приїхали дипломовані спеціалісти – родини Лірників та Духовних: кадрове питання було вирішено. Разом з Ю. Хілобоковим вони створили на відділі атмосферу творчості, постійних пошуків. Концертна діяльність сімейного квартету Лірників – Духовних підготував ґрунт для появи у місті камерного оркестру.

Перший виступ "Концертіно" відбувся в 1972 році. П’ятнадцять років оркестром керував Ю. Хілобоков, а з 1987 року за диригентський пульт став Н. Кочко. У творчій біографії колективу – понад 2000 концертів по країні, участь у звітних програмах у Києві та гастролі у Німеччині в 1993 році. Весь час у складі оркестру грали викладачи КМУ та їх студенти.

За перші десять років існування струнний відділ КМУ став одним із найкращих в Україні. Його випускники працюють у школах міста та області, а найбільш талановиті навчаються у вишах. М. Корсунський, Н. Хілобокова, Г. Єрьоменко, О. Ткаченко, Є. Беленко після закінчення консерваторій поповнили педагогічний колектив рідного училища. Саме їм належало зберегти і продовжити закладені традиції. Кожен із них блискуче реалізував себе як на педагогічній, так і на виконавській ниві.

Завжди показовим для струнників було тяжіння до колективного музикування. В різні періоди історії відділу виникали яскраві творчі співдружності: у 80-ті – ансамбль камерної музики "Бароко", у 90-ті – "Єлисаветградська музична колегія", які набули статусу муніципальних.

Завдяки творчій енергії Г. Єрьоменка, який замінив за диригентським пультом симфонічного оркестру Ю. Хілобокова, було утворено студентський камерний оркестр, що у повному складі, під назвою "Єлисавет", було запрошено працювати до Кіровоградської обласної філармонії.

Останні двадцять років стали для струнного відділу часом випробувань. Пішли з життя Ю. Хілобоков, Н. Кочко, О. Косульникова (концертмейстер), третина викладацького складу виїхала з Кіровограда. Більшість з них – М. Корсунський, О. Духовний, Є. Беленко, І. Черевко, Е. Ворновицька, І. Пундик, С. Царенко – використовує свій талант за кордоном. А. Лірник працює в Одесі, Ю. Соколовський – у Львові, Г. Єрьоменко – у Києві. По всій земній кулі можна зустріти й наших колишніх студентів.

Сьогодні на струнному відділі працюють сім викладачів. Клас віолончелі веде голова циклової комісії Марина Іванченко, скрипалів виховують заслужена діячка мистецтв України Наталія Хилобокова, Наталія Карабан, Марія Тютюнник, Владислав Царенко, Ксенія Терещенко, виконавську майстерність контрабасистів розвиває Валерій Терновець. Колись численний колектив перетворився на найскромнішій. Але залишилось головне – творча атмосфера та ентузіазм, які дозволяють перемагати труднощі і досягати високих результатів.

Нове життя творчих колективів відділу розпочалося сім років тому, коли симфонічний оркестр очолила директор училища Л. Голіусова, а за ініціативою Н. Хилобокової відродився студентський камерний оркестр. Концертні виступи цих колективів у місті та області завжди є значними культурними подіями завдяки складним і цікавим програмам та їх якісному виконанню.

Викладацький склад

Марина Миколаївна Іванченко

Марина Миколаївна Іванченко

Наталія Юріївна Хилобокова

Наталія Юріївна Хилобокова

Наталія Миколаївна Карабан

Наталія Миколаївна Карабан

Валерій Всеволодович Терновець

Валерій Всеволодович Терновець

Марія Григорівна Тютюнник

Марія Григорівна Тютюнник

Ксенія Олександрівна Терещенко

Ксенія Олександрівна Терещенко

Владислав Андрійович Царенко

Владислав Андрійович Царенко

Новини

Події та заходи

Слідкувати за КМФК
© 2024 Кропивницький музичний фаховий коледж. Усі права захищено. Копіювання фото- та текстових матеріалів дозволено лише з дозволу адміністрації ресурсу. Розроблено засобами Joomla! та JoomShaper. Дизайн та верстка – Ярослав Долгіх