Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Перша половина квітня стала успішною для відділу народних інструментів КМФК. Студент-акордеоніст четвертого курсу Данило Саблюченко класу викладача Тетяни Солохи отримав дві нагороди у двох різних конкурсах.

Так, молодий артист здобув друге місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі баяністів, акордеоністів та ансамблів "Сучасні ритми" (м. Кривий Ріг). Його виступ було відзначено високим призовим місцем серед дев’ятнадцяти обдарованих талантів з коледжів та училищ Литви, Молдови й України.

Відзначимо, що фестиваль-конкурс "Сучасні ритми" ставить за мету розвиток виконавської майстерності, популяризацію творів сучасних українських та закордонних авторів, створених композиторами для баяна та акордеона, виявлення обдарованих дітей та молоді.

Цього року членами міжнародного журі було оцінено 267 солістів та 78 колективів з 24 областей України, а також з Білорусії, Молдови, Польщі, Литви, Швеції, Португалії, Боснії і Герцоговини. Голова журі – народний артист України, професор Одеської національної музичної академії України Володимир Мурза. Члени журі – професори Павло Фенюк (Україна, Київ), Едуардас Габніс (Литва), Трофім Антіпов (Білорусь), Артур Зайковський (Польща), Ірина Серотюк (Швеція), Сергій Мирзак (Молдова).

Оскільки вимоги конкурсу у академічному напрямку змагання передбачали виконання студентами коледжів поліфонічного твору, п’єси кантиленного характеру та віртуозної п’єси, Данило Саблюченко представив на оцінку журі Прелюдію та фугу ре мажор з першого тому "Добре темперованого клавіру" Й. С. Баха, Сонату ре мінор Д. Скарлатті та 2 частини з Партити №2 "Мактуб" А. Ніжніка.

Друга нагорода студентка КМФК – третє місце на IX Міжнародному конкурсі виконавців на народних інструментах "Арт-Домінанта" (м. Харків), у якому цього року взяли участь 393 солісти, 60 ансамблів і 12 оркестрів з України, Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Швеції, Росії.

Цей конкурс є унікальним тим, що до переліку його номінацій входять не лише традиційні "Баян", "Акордеон", "Домра", "Бандура", "Гітара", "Балалайка" та ін., але й ті, що пов’язуються з національними інструментами – "Каннель", "Кокле", "Китайський гучжен", "Вірменський дудук" тощо. Також, у 2021 р. до конкурсу було включено номінацію "Музичний відеокліп".

Не менше значення для позиціювання рівня конкурсу має потужне міжнародне журі, до складу якого входять 25 відомих музикантів. Голова журі – заслужений діяч мистецтв України, виконавець, педагог, композитор, організатор Міжнародного конкурсу акордеоністів і баяністів ім. В. Бесфамільнова та Міжнародного музично-інструментального конкурсу "Prize of Lanciano" (Італія) Володимир Зубицький (Італія, Ланчано). Серед членів журі номінації "Баян-Акордеон": концертна виконавиця, викладач Університету Вікторія (Канада, Британська Колумбія) Єлена Мілоєвіч; кандидат мистецтвознавства, доцент кафедр народних інструментів та оркестрового диригування Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Ярослав Олексів; концертна виконавиця, викладач Музичної академії "Lilla Akademien" (Стокгольм, Швеція) Ірина Серотюк.

Конкурсна програма студента класу Тетяни Солохи, яка включала два твори (частини з Партити №2 А. Ніжніка та Сонату ре мінор Д. Скарлатті) була високо оцінена з-поміж виступів дванадцяти молодих акордеоністів – студентів музичних коледжів.

Відзначимо, що і "Сучасні ритми", і "Арт-Домінанта" проходили у дистанційному форматі. З приводу нового типу конкурсного виступу викладач лауреата Тетяна Солоха зазначила: "Здавалось би, грати тільки перед камерою, без слухачів, без журі – легше. Але направду – складніше. Тиша не може надихнути на емоційне виконання і камера слабо передає натхнення. А ще невчасно закінчується заряд батареї, місце на картці пам’яті… Але цей новий досвід стає для нас корисним і ефективним".

Додамо, що конкурсні твори Данила Саблюченка доступні для перегляду на YouTube-каналі акордеоніста.

© 2021 Кропивницький музичний фаховий коледж. Розроблено засобами Joomla! та Agethemes. Усі права захищені. Копіювання авторського контенту можливе тільки за наявності гіперпосилання на kmy.org.ua