Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Початок нового року для бібліотеки Кропивницького музичного фахового коледжу відзначився знаковою подією. До нотного фонду закладу надійшов "Пісенний 'Кобзар'" - збірка вибраних творів на вірші Тараса Шевченка із Зібрання хорових творів у семи томах "Тарас Шевченко. Пісенний 'Кобзар'. Хорова Шевченкіана", укладеного Павлом Муравським.

Відзначимо, що у цій фундаментальній роботі видатного українського хормейстера вперше було скомпоновано та систематизовано усі твори на тексти великого Кобзаря, створені у період з середини XIX до початку ХХІ століття. Упорядниками збірки стали Л. Бухонська, Т. Миронюк, М. Гулковський, а видавцем - Благодійний фонд "Хорова школа Павла Муравського".

Кількість творів та композиторів, преставлених у збірці, вражає. Всього до Вибраного дібрано 83 твори 67 композиторів і чотирьох аранжувальників та шість народних пісень. Серед авторів опусів - як класики української музики (М. Лисенко, М. Вербицький, С. Воробкевич тощо), так і менш знані митці (Д. Крижанвіський, К. Борисюк, Г. Гладкий та ін.). Увесь матеріал розподілено на групи творів а капела та творів з інструментальним супроводом.

Як зазначає автор ідеї видання і керівник проєкту Олександер Шокало, головною особливістю зібрання хорової Шевченкіани є її практична цінність, оскільки П. Муравський та представники його хорової школи опрацьовували нотний матеріал для його впровадження в сучасну музичну педагогіку й концертно-виконавську діяльність.

Для нашого закладу цінність "Пісенного 'Кобзаря'" є безсумнівною. У виданні присутні твори різного ступеня складності, а отже запропонований матеріал можна використовувати як у педагогічній, так і концертно-виконавській діяльності студентів. Додамо, що наявність опусів для різних виконавських складів є важливою передумовою, яка не обмежує використання збірки лише хоровою сферою.

*Публікацію здійснено за матеріалами вебсайту Хорова школа Павла Муравського.

 

© 2021 Кропивницький музичний фаховий коледж. Розроблено засобами Joomla! та Agethemes. Усі права захищені. Копіювання авторського контенту можливе тільки за наявності гіперпосилання на kmy.org.ua