ПРОГУЛЯНКИ МИСТЕЦЬКИМИ СТЕЖКАМИ


 

 

ПРОГУЛЯНКИ МИСТЕЦЬКИМИ СТЕЖКАМИ

Кіровоградське музичне училище турбується про культурну обізнаність наймолодшого покоління музикантів – учнів дитячих мистецьких шкіл міста та області. Наприкінці осені стартував третій сезон проекту «Стежками мистецького Єлисаветграда», що являє собою низку захопливих екскурсій по визначним культурним об’єктам міста. Починаючи з листопада 2013 р., учасниками цієї акції стали більше трьохсот допитливих вихованців шістнадцяти початкових навчальних закладів.

Цього року пройтися мистецькими стежками виявили бажання учні музичних шкіл та шкіл мистецтв Димитрового, Долиньскої, Новоархангельська, Нової Праги, Новомиргорода, Світловодська. Розпочалася пізнавальна прогулянка з Театральної площі, де діти мали змогу не тільки помилуватися відреставрованою будівлею театру, а й заглянути всередину приміщення, доторкнутися до «священних» акторських речей: париків, костюмів, бутафорії. Пізнавати складний механізм театрального мистецтва їм допомагала заслужена артистка України В. Литвиненко, яка також розповіла про діяльність корифеїв українського театру – М. Кропивницького, М. Старицького та родини Тобілевичів.

Наступними пунктами призначення були музеї Г. Нейгауза, К. Шимановського та Ю. Мейтуса. За допомогою досвідчених екскурсоводів – О. Полячка, Т. Фурлет та заслуженого працівника культури В. Ревенко, знаттєлюбні діти занурилися у чарівний дух Єлисаветграда тих часів, коли в ньому працювала талановита родина Нейгаузів, розвивався композиторський хист К. Шимановського та Ф. Блюменфельда, а мешканці міста мали можливість слухати виступи віртуоза-піаніста Ф. Ліста, великого «кучкіста» М. Мусоргського, «батька української музики» М. Лисенка… 

Продовжилася імпреза в стінах музичного училища. Після смачного обіду в студентській їдальні діти відвідали музей закладу, а кандидат мистецтвознавства М. Долгіх висвітлила історію заснування та розвитку училища, розповіла про успіхи його найвидатніших випускників, ознайомила з сучасним концертним та навчальним життям. Переконатися у високому виконавському рівні музикантів гості мали змогу на завершальному етапі заходу – яскравому різножанровому концерті. Своєю майстерністю щедро ділилися найкращі студенти-солісти, а також вокальні та інструментальні ансамблі, камерний та народний оркестри. Найуважнішим слухачам екскурсій, які перемогли у вікторині на знання музичної історії Єлисаветграда, були вручені корисні сувеніри. Після концерту бажаючі мали змогу отримати консультації щодо вступу до музичного училища.

  Хочеться сподіватися, що усі важливі завдання навчально-пізнавального проекту «Стежками мистецького Єлисаветграда» – поглиблення знань юнацтва в галузі культури і мистецтва, розширення кругозору, підвищення зацікавленості до музичної освіти – були блискуче виконані. Мистецькі прогулянки будуть продовжуватися, а обдарована молодь матиме ще один шанс для естетичного та патріотичного розвитку.

 

 

Кандидат мистецтвознавства –

Єлизавета Ткаченко     

  
Переглядів 1638

RocketTheme Joomla Templates