Стежками Холодного Яру

 

         Чудового сонячного суботнього дня 7 жовтня 2017 року студенти Кіровоградського музичного училища разом зі своїми наставниками здійснили екскурсію до урочища Холодний Яр, що простягається сусідньою Черкащиною.

         Перед учасникам подорожі у всій своїй красі постали невимовні природні пейзажі разом із надзвичайною концентрацією пам’яток історії від часів Гайдамаччини, продовжуючи подіями Української революції 1917-1921 рр. та Другої світової війни.</span><span style="font-size: large; text-indent: 47.2667px; text-align: center">

         До проведення екскурсії організатори залучили краєзнавця, громадського діяча, кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка, який з перших хвилин своєї розповіді занурив аудиторію у буремні часи чергових намагань українського народу здобути омріяну незалежність.

         Василь Чучупак зі своїми братами, Юрій Горліс-Горський та інші герої тієї доби ніби ось-ось з’являться серед гущі лісу із закликом боронити волю України.

         Юрій Станіславович майстерно змалював особливості епохи, розкрив зв’язок Холодного Яру з тодішнім Єлисаветградом, не забуваючи і про музичну лінію, повсякчас дуже тонко проводив паралелі із сучасним громадсько-політичним життям.

         Заворожив своїм надзвичайним спокоєм і красою Мотронинський монастир, заснований ще 1037 року на місці скіфського городища. Побували студенти та викладачі також у печері поблизу монастиря, а дехто прогулявся лісовими стежками, аби спробувати життєдайної води з джерела Живун.

         Неабиякого колориту подорожі додав приготований на багатті надзвичайно смачний козацький куліш від пана Романа. Тим більше, що ласували ним учасники екскурсії на березі Гайдамацького ставу, оточеного з усіх сторін густим лісом.

         Завершилась екскурсія поблизу хутора Буда, де велично височіє славнозвісний тисячолітній Дуб Максима Залізняка як символ незламності духу українського народу.

         Завдяки чудовій погоді, прекрасному екскурсоводу, смачному кулішу та веселій компанії склалась чудова атмосфера, яка збагатила всіх духовно та фізично, надовго надихнувши на нові творчі звитяги.

         І поки учасники продовжують ділитись емоціями від екскурсії, організатори вже починають складати нові списки охочих прогулятись історичними стежками Холодного Яру.

 

З яскравим фотозвітом екскурсії можна ознайомитись за посиланням ФОТО

        

 

         

Переглядів 496

RocketTheme Joomla Templates